Ubytování Český ráj

Jedním z cílů výletníků v okresu Semily bývá Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Návštěva je doporučována především zájemcům o historii, jedná se totiž o typickou dobovou usedlost z počátku 18. století. Pokud podniknete výlet do Troskovic, budete si moci prohlédnout rozsáhlou expozici muzea panenek a medvídků.

Fanoušci českých hradů mohou obdivovat krásy nejstaršího hradu v Českém ráji - hradu Valdštejn. V okresu se také nachází známá zřícenina hradu Trosky. Pokud budete v okresu Semily hledat nějakou přírodní zajímavost, určitě navštivte přírodní rezervaci Hruboskalsko. Na okraji rozsáhlého skalního města se nachází zámek Hrubá Skála. Tradiční akcí v okresu je Semilský paroháč - přehlídka divadelních a loutkářských souborů. Návštěvníci se mohou těšit na velké množství pohádek, akce je tedy vhodná pro děti.

V muzeu Semily probíhá Velikonoční jarmark. Na podzim se v Chuchelně koná Dýňobraní - při poslechu hudby si zde mohou návštěvníci vyřezat svou vlastní dýni a ochutnat dýňové speciality.

Ubytování Český ráj

Nalezeno 2 objektů
fav

Chalupa - Zelenecká Lhota

Kód objektu:  2905
Počet osob: 15 os.
Moderně vybavený rodinný domek s 5 ložnicemi, s venkovním bazénem, se zastřešením (vnitřní výška 1,9 m) s protiproudem a vyhříváním solární energií, wifi připojením zdarma, prostornými společenskými místnostmi a velkou…
Cena od:18 200 Kč / týden
fav

Chalupa - Hubálov u Mnichova Hradiště

Kód objektu:  3412
Počet osob: 4 os.
Malý, jednoduše vybavený srub se zastřešenou terasou situovaný na neoplocené zahradě sousedící s domem pronajímatele. Obcí protéká řeka Jizera (možnost koupání, rybolovu). Sousední objekt č. 3411. …
Cena od:7 980 Kč / týden