Ubytování - Dalešice

Až někdy budete na výletu či dovolené v okresu Třebíč, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Barokní zámek patří k nejmohutnějším architekturám své doby u nás i v Evropě. Národní kulturní památkou je prohlášen renesanční zámek Náměsť nad Oslavou, který byl původně hradem.

Unikátní kousek přírody můžete vidět nedaleko Mohelna - hadcová step patří mezi nejznámější stepi v ČR. Z ní je v dáli vidět i chladící věže jaderné elektrárny v Dukovanech. Návštěvu zámku a muzea v jednom máte možnost spojit v podobě výletu do bývalého valdštejnského zámku v Třebíči. Součástí areálu je i bazilika svatého Prokopa - významná románsko gotická památka. Zmínit musíme také židovskou čtvrť a židovský hřbitov v Třebíči, které byly zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Fanoušky českých filmů by mohla potěšit návštěva pivovaru v Dalešicích, kde se natáčel film Postřižiny.

Ubytování - Dalešice

Nalezeno 1 objektů
fav

Chalupa - Dalešice

Kód objektu:  3787
Počet osob: 20 os.
Nově zrekonstruovaná a kvalitně zařízená chalupa s bazénem, 8 ložnicemi, zahradním krbem a posezením pod pergolou vzdálená 1 km od známé Dalešické přehrady. Doporučujeme návštěvu místního pivovaru, kde se natáčel…
Cena od:30 870 Kč / týden