Chata Blatná

Okres Strakonice se může pochlubit nejstarším dochovaným vodním mlýnem v Čechách. Oblast je také spojena s husitskými válkami, naleznete zde památník bitvy u Sudoměře. Výlet můžete podniknout na mnoho českých hradů a zámků, které se v oblasti nacházejí. V areálu hradu Strakonice se nachází Muzeum středního Pootaví mapující dudáckou tradici nebo hradní safari, které potěší i děti. Bohatou historii plnou přestaveb a rekonstrukcí má tvrz a zámek Dobrš. V gotické tvrzi sídlí městské muzeum Volyně se dvěma stálými expozicemi: Volyňsko v pravěku a Historie volyňské tvrze.

Ve Strakonicích se pořádá akce Pivovarská pouť, která nabízí zábavu vhodnou pro děti i dospělé a bohatý hudební program. Dobrovolnou multižánrovou přehlídkou nejen strakonické kultury se snahou o maximální využití veřejných prostor je festival Strakonice nejen sobě.

Chata Blatná

Nalezeno 1 objektů
fav

Chalupa - Blatná

Kód objektu:  3848
Počet osob: 9 os.
Velmi pěkná nově zrekonstruovaná typická jihočeská chalupa v historickém centru města Blatná, nedaleko zámku a krásného zámeckého parku. Okolí Blatné je známé svými rybníky s možností rybaření a množstvím cyklostezek.…
Cena od:20 090 Kč / týden